Menu

Prognoza na środę – 30.01.2019

Styczeń 29, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na środę – 30.01.2019

Wschód słońca: 7:20
Zachód słońca: 16:17
Dzień trwa 8 godz.
Znak zodiaku urodzonych 30 stycznia to Wodnik
Faza Księżyca: Dąży do nowiu
Najbliższy nów: 4 lutego (pn.)
Najbliższa pełnia: 19 lutego (wt.)
30 dzień roku, do końca pozostaje 335 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostaje 48 dni

Dziś będziemy pod wpływem koniunkcji Słońca do Merkurego, a zatem czeka nas czas interesujących pomysłów, odkrywanie nowych sposobów na załatwianie ważnych spraw osobistych. To dzień, który pozwoli ci rozwiązać problemy po własnej myśli. Czekaja cię ważne rozstrzygnięcia w pracy zawodowej, a jeśli się uczysz możesz liczyć na sukcesy w tej materii.

Dziś święto Ceres – w mitologii rzymskiej bogini wegetacji i urodzajów. Zaczęła być utożsamiana z grecką Demeter prawdopodobnie w V wieku p.n.e.
Córka Saturna i Ops. Była siostrą i kochanką Jowisza, matką Prozerpiny (ojcem Prozerpiny był Jowisz). Jej pozostałe rodzeństwo to: Junona, Westa, Neptun i Pluton. Była jedną z najstarszych autentycznie rzymskich bogiń; według tradycji miała swojego kapłana już w okresie królewskim.
Na początku V wieku p.n.e. zbudowano w Rzymie ku czci Ceres świątynię u podnóża Awentynu. Świątynia była poświęcona także boskim małżonkom Liberowi i Liberze. Zbudowana została pierwotnie w stylu etruskim, a po pożarze w 31 roku p.n.e. odnowiona w stylu korynckim. W czasie republiki przechowywano w niej uchwały senatu. Z pozostałych świątyń poświęconych Ceres najbardziej znana była świątynia w Ostii. Wzniesiono ją na planie koła i zachowały się jej spore pozostałości. To, czy poświęcono jej dorycką świątynię w Paestum, powstałą pod koniec VI wieku p.n.e., nazywaną obecnie jej imieniem, jest rzeczą co najmniej dyskusyjną. Kult Ceres był popularny wśród plebejuszy. Jej święto, Cerealia (Ceriales), obchodzono 12 kwietnia. W trakcie uroczystości ofiarowano bogini pierwsze snopki zbóż. Ludzie przebierali się w białe szaty, a biedni dostawali poczęstunek na koszt państwa. Jej kult, szerzący się zwłaszcza wśród kobiet, zyskał potem pewne rysy mistyczne, chociaż nie w takiej mierze, jak np. misteria eleuzyjskie.

Środzie przewodzi Archanioł Rafael– zajmujący się między innymi fizycznym uzdrawianiem. Pomaga również bardzo skutecznie w chorobach duszy. Napełnia ludzi radością witalną, przyspiesza gojenie się ran fizycznych i emocjonalnych. Jego niezwykła moc pomoże Wam również w trakcie rytuału egzorcyzmów. Jeśli w tym dnu planujecie podróż, wyjazd, zapewni Wam bezpieczna drogę. Pomoże przekształcić Wasze chore umysły i serca, abyście mogli uzyskać dostęp do jego darów.

Wibracja dzisiejszego dnia:
Więcej cię będzie w wewnątrz niż na zewnątrz. Będzie ci to potrzebne by nabrać słusznego dystansu. Twoja duchowa i filozoficzna koncepcja życia będzie dziś dominować. Dziel się z innymi swoją wewnętrzną mądrością, gdyż dzięki temu będziesz bardziej świadomy własnych więzów z Wszechświatem. Komunikuj swoje myśli i emocje, dziel się nimi z innymi ludźmi. Dzięki temu unikniesz izolacji i samotności.

Pozdrawiam ciepło.
Wasza Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/