Menu

Prognoza na poniedziałek – 4.02.2019

Luty 3, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na poniedziałek – 4.02.2019

Wschód słońca: 7:12
Zachód słońca: 16:26
Dzień trwa 9 godz. 14 min
Znak zodiaku urodzonych 4 lutego to Wodnik
Faza Księżyca: Nów
Najbliższa pełnia: 19 lutego (wt.)
Najbliższy nów: dzisiaj
35 dzień roku, do końca pozostaje 330 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostają 43 dni

Nów Księżyca jest to „nowy” księżyc. Początek nowego cyklu.
Zaraz po nowiu zaczyna się Księżyc rosnący (zaczyna go przybywać), kulminacją tego cyklu jest Pełnia, po której Księżyca zaczyna ubywać. Czas Nowiu fizycznie możemy odczuwać jako ogólne zmęczenie i lekkie rozbicie, ponieważ dopiero od tego dnia naszej życiowej energii zacznie przybywać.
Czy faktycznie fazy Księżyca mają na nas wpływ? Oczywiście. Ludzie od dawien dawna wiedzieli, że zgodnie z nimi funkcjonują nie tylko wody na naszej Planecie (przypływy i odpływy), ale również od nich zależy rozwój roślin. Wykorzystywali to kiedyś rolnicy, dzisiaj już tylko ci bardziej świadomi, ekologiczni, związani z naturą. Nadal można jednak kupić kalendarze biodynamiczne, które opisują kiedy najkorzystniej jest siać, zbierać czy przycinać rośliny – to wszystko uzależnione jest właśnie od pozycji Księżyca.
Jedna z głównych zasad uprawy roślin zgodnie z naturą głosi, że najlepsze plony dają rośliny, których ziarna zasiano w czasie Nowiu.

Tym dniem włada Księżyc, a zatem szczególnie polecane są rytuału związane z domem i rodziną, opieką i ochroną. To również dobry czas dla jasnowidzów, lepiej niż zwykle dokonasz interpretacji snów. Polecane są rytuały związane z kobiecością i macierzyństwem. Księżyc silnie oddziałuje na wszystkie magiczne rytuały, postrzegany jako symbol wielkiej Bogini – kobiecej magii i żeńskiej energii. Jego energia powiązywana jest często z tajemnicą mroku, porami przypływu i odpływu, wyraża intuicję, psychiczną siłę umysłu, emocje i nastrój. Każe działanie magiczne winno być wykonywane zgodnie z fazą księżyca. A zatem rytuały przyciągające (pieniądze, miłość, szczęście itd.) należy wykonywać w trakcie księżyca przybywającego po pełnię. Rytuały odcinające, oczyszczające, powinno się wykonywać od 2 dnia po pełni po sam nów.

Wibracja dnia:
Celem nadrzędnym dzisiejszego dnia winny być: dobro, mądrość i uniwersalna miłość.
W tym dniu w sposób szczególny będziesz czerpać ze skarbca wiedzy Wszechświata. Twoja intuicja będzie pracować na najwyższych obrotach. Dar przewidywania będzie Twoim asem w rękawie. Zwróć uwagę na ludzi, którzy Cię otaczają. Nie bądź obojętny wobec cierpienia czy ludzkiej biedy, zarówno w kwestii materii jak i ducha. Dziel się swoją wewnętrzną mądrością i miłością z każdym, kto tego dziś potrzebuje. Pozostań w stałym kontakcie z siłami Wszechświata i swoją duszą.

Wspaniałości na cały nadchodzący tydzień!
Abigal

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/