Menu

Prognoza na wtorek – 5.02.2019

Luty 4, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na wtorek – 5.02.2019

Wschód słońca: 7:11
Zachód słońca: 16:28
Dzień trwa 9 godz. 17 min
Znak zodiaku urodzonych 5 lutego to Wodnik
Faza Księżyca: czas okołonowiowy
Najbliższa pełnia: 19 lutego (wt.)
36 dzień roku, do końca pozostaje 329 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostają 42 dni

W dniu dzisiejszym będziemy jeszcze pod wpływem Księżyca nowiowego, to ostatni moment na oczyszczenie i planowanie nowych przedsięwzięć jakie chcemy zrealizować w nowym cyklu księżycowym.

Wtorkowi przewodzi Archanioł Chamuel– wzywany, gdy potrzebujemy wsparcia w zakresie odnalezienia szczęścia w nas samych. Pomoże nam uporać się z naszym krzyczącym ego. Doskonały towarzysz podróży, gdy poszukujemy prawdziwego celu w naszym życiu. Chamuel patronuje skłóconym parom, wzywany gdy mamy problemy w sferze miłosnej.

Tym dniem włada planeta Mars. Magia tego dnia korzystna jest dla zdobywania energii, ale też walki z przeciwnościami i wrogami. To dobry czas na rytualizacje związane z energią, męstwem, odwaga, zdobywania i walki. Czynienie pod wpływem Marsa mają bardzo silne i zdecydowane działanie. W tym dniu wysoką efektywnością będą się cieszyć rytuały związane z płodnością, libido. Niechaj w tym dniu dominuje czerwień, którą będzie dodatkowo wzmacniać wszystkie działania.
Symbol Marsa utworzony jest z okręgu oznaczającego ducha, z którego wychodzi strzała wyrażająca męski aspekt siły życia. Znak Marsa wykorzystywany jest w biologii na oznaczenie płci męskiej. Mars jest planetą czerwoną i taki jest kolor oznaczający siłę życia. Ludzie epoki neolitycznej grzebali swych zmarłych pomazanych czerwoną ochrą, wierząc, że kolor ten symbolizujący siłę życia sprawi, że dusza osoby zmarłej odrodzi się w innym ciele. W pradawnych czasach krew uważano za świętą ze względu na jej kolor. Zwyczaj składania ofiar dla ubłagania bóstwa wywodzi się z wiary, że krew przenosi siłę życia. My, żyjący w czasach oświeconych, wiemy, że krwawe ofiary są okrutne i zbędne, że jedyną prawdziwą ofiarę czyni dusza, wcielając się na ołtarzu materialnego istnienia. W pewnych aspektach działanie planety Mars jest przeciwne do działania Wenus. W mitologii Mars był bogiem wojny i w tym wojennym wyrazie ukryty jest głęboki sens. Gdy nastąpi stagnacja i zaczyna się zwyrodnienie, to trzeba dokonać zmian, by móc wprowadzić postęp. W tym sensie energia Marsa jest tą siłą niszczącą, która usuwa stary a wprowadza nowy ład. Na najwyższym poziomie duchowym ofiara jest przemianą energii w inną postać. Początkujący mag idący drogą okultyzmu, może być nakłaniany przez siły wyższe do pewnych wyrzeczeń. Niektóre z nich mogą być mało znaczące, inne zaś stać się próbą charakteru i wewnętrznej siły poszukującego. Sposób reagowania na takie wezwania określa postęp kandydata na magicznej ścieżce. Cokolwiek się zdarzy, po takiej ofiarnej przemianie mag nie będzie już tym samym człowiekiem. Energia planetarna Marsa jest w pewnym sensie ślepa, lecz gdy działa jako instrument mocy przeznaczenia, nie można się przed nią uchylić, jako że jest ona nadrzędną, kierującą siłą wszechświata. Mag może się odwołać do Marsa, jeżeli brakuje mu motywacji lub energii do zdecydowanego działania w konkretnej sytuacji. Siła planetarna Marsa udostępni mu ukryte rezerwy fizycznej, umysłowej i duchowej energii.

Wibracja dzisiejszego dnia będzie Cię zachęca do tego byś otworzył swój umysł a zobaczysz jak wiele w nim wspaniałych inicjatyw. Dziś nie powinno zabraknąć impulsu do działania i rozmachu we wszystkim czego dotkniesz. Pozostań odważny i zdecydowany. Będziesz inspirować innych ludzi, by również uwierzyli we własne siły. Czyniąc użytek z własnych zasobów możesz zrealizować każdy postawiony sobie cel. Uważaj na ego. Nie wpadnij w jego pułapkę, współpracuj i dziel się z innymi.

Wspaniałego wtorku!
Wasza Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/