Menu

Prognoza na środę – 6.02.2019

Luty 5, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na środę – 6.02.2019

Wschód słońca: 7:09
Zachód słońca: 16:30
Dzień trwa 9 godz. 21 min
Znak zodiaku urodzonych 6 lutego to Wodnik
Faza Księżyca: księżyc przybywający
Najbliższa pełnia: 19 lutego (wt.)
37 dzień roku, do końca pozostaje 328 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostaje 41 dni

Dziś Święto Afrodyty- bogini miłości i piękna opiekunka małżeństw,portów i żeglarzy, została zrodzona z fali morskiej nie daleko Cypru nie ma matki ani ojca. Jej pierwszą jej miłością był śmiertelnik Adonis, któremu codziennie towarzyszyła na polowaniu. Była przyzwyczajona do największych wygód, ale mimo to poświęcała się dla ukochanego, raniła delikatne stopy, jej powiewne szaty darły się o złowieszcze ciernie. Niestety nie wszystko co dobrze musi się tak skończyć. Pewnego razu Adonis napotkał na wzgórzach Libanu dzika. Ku rozpaczy bogini, dzikie zwierze rozszarpało młodziana. Afrodyta przybyłą za późno, schwyciła ciało ukochanego i zaczęła płakać. Polała jego krew nektarem, przez co ta zmieniła się w cudowny kwiat zwany anemonem. Piękna bogini poszła do Zeusa i wybłagała, by na sześć miesięcy w roku jej kochanek był na ziemi, a na kolejne wracał do Hadesu. Stało się tak. Adonis miał również w Grecji swoje ośmiodniowe święto. Przez pierwsze cztery dni opłakiwano jego śmierć, a przez kolejne weselono z jego zmartwychwstania.

Po nowiu, kiedy Księżyca zaczyna przybywać, warto rozpoczynać nowe sprawy i projekty. Łatwiej nam teraz przyciągnąć do siebie to, o czym marzymy lub czego pragniemy. Wraz z rosnącym Księżycem wzrasta też nasza duchowa energia i wewnętrzna moc, wzmagają się przeczucia i częściej niż zwykle pojawiają się prorocze sny. W tym czasie przeprowadza się te rytuały, które związane są z początkami, ze wzrostem oraz rozwojem we wszystkich sferach:- w sferze zawodowej: staranie się o nową pracę czy awans, planowanie i rozpoczynanie nowego interesu, osiągnięcie sukcesu, zwiększenie władzy, wzbogacenie się lub pomnożenie tego, co się posiada itp.
– w sferze związków: przyciągnięcie miłości i znalezienie idealnego partnera, nasilenie miłości w już istniejącym związku, zwiększenie płodności i libido, osiągnięcie harmonii między partnerami itp.,
– w sferze osobistej: zwiększenie mądrości, przyciągnięcie natchnienia, zwiększenie kreatywności, zwiększenie siły i odporności fizycznej i/ lub psychicznej, zwiększenie energii, wzmacnianie zdrowia, zwiększenie powodzenia i szczęścia itp.W tym czasie skuteczne są również rytuały ochronne, uzdrawiające, zapewniające szczęście i powodzenie w podróży, a także te, które mają na celu przyciągnięcie do naszego życia pozytywnych zmian, nowych możliwości, owocnych przyjaźni czy pomocnych ludzi. To także idealna pora na zaklinanie dobrej pogody.

Tym dniem włada Merkury, który sprzyja rytuałom związanych z interesami i nauką. Pomocny w odnajdywaniu zagubionych rzeczy i odrywaniu sekretów – doskonały czas na analizy duszy, wszelakie dywinacje, analizy partnerskie.
Symbol tej szybko mknącej planety najbliższej Słońcu składa się z trzech różnych znaków. Są nimi półokrąg, wyobrażający ludzki umysł, ustawiony na okręgu symbolizującym świadomość duchową, który z kolei stoi na krzyżu będącym odzwierciedleniem planu materialnego. Planetarne działanie Merkurego uczy początkującego maga, że jeśli pierwsze kroki na drodze magii wykona dla własnych celów, to skutki będą krótkotrwałe. Szybko się przekona, że jego odpowiedzialność ma szerszy zasięg i że bardzo ważnym czynnikiem prawdziwej magii jest praca dla całej ludzkości. Merkury jest wielkim przekaźnikiem idei, informacji i nowych wieści.

Wibracja dzisiejszego dnia wskazuje na to, że dominować będą łagodność, skromność i dobroć. Postaraj się żyć w harmonii z każdą istotą. Pamiętaj, że wyrozumiałość dla bliźniego otwiera ci w życiu wiele drzwi zamkniętych przed innymi. Bądź bardziej elastyczny, by móc dostosować się do każdej sytuacji czy osoby. Kiedy jesteśmy zdolni do przebaczenia i akceptacji wygrywamy najważniejszą z bitew – osiągamy naszą wewnętrzną równowagę.

Wspaniałości Wam życzę!
Wasza Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/