Menu

Prognoza na czwartek – 7.02.2019

Luty 6, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na czwartek – 7.02.2019

Wschód słońca: 7:07
Zachód słońca: 16:32
Dzień trwa 9 godz. 25 min
Znak zodiaku urodzonych 7 lutego to Wodnik
Faza Księżyca: Pierwsza kwadra – faza pierwsza
Najbliższa pełnia: 19 lutego
Najbliższy nów: 6 marzec
38 dzień roku, do końca pozostaje 327 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostaje 40 dni

Pierwsza kwadra księżyca to czas skomplikowany. Wszytko co zaniedbaliśmy, może się teraz odbić czkawką i będzie trzeba temu poświecić więcej czasu. Księżyc w tej pozycji pomoże nam w tytułach związanych ze wzrostem, polepszeniem i rewitalizacją. Dobrze działają czary związane z wprowadzeniem zgody, zapewnieniem ekonomicznej i finansowej prosperiti. To idealny czas na zamianę pracę, wycieczki i podróże. Jeśli chcesz rozpocząć nowy projekt to zacznij go właśnie teraz a najdalej do 11.02.2019. Pierwsze 4 doby po Nowiu, to czas gdy wzrasta pomyślność i zdolność realizacji pomysłów. Nasila się dar przewidywania i nasz intuicja.

7 lutego 1779 roku, czyli dokładnie 240 lat temu doszło do jednej z potężniejszych erupcji Wezuwiusza.
Wezuwiusz (łac. Vesuvius, wł. Vesuvio) – wulkan na terenie Włoch, na Półwyspie Apenińskim, nad Zatoką Neapolitańską. Skałą wylewną Wezuwiusza jest lawa, której stare potoki leżą na zboczach wulkanu. To doskonały przykład jak potężny może być żywioł ziemi. Żywioły jak wszystko we Wszechświecie posiadają swoja dwoistość, potrafią tworzyć, kreować, wzmacniać, budować, a jednocześnie niszczyć bezlitośnie. Natura zawsze się sama obroni, a im większa ingerencja w jej struktury poprzez ludzi, tym większy jej gniew.

Czwartkiem włada Jowisz, który sprzyja rytuałom związanych z energia prosperity. Symbolem energii planetarnej Jowisza jest subtelna postać półokręgu, obrazu ludzkiego umysłu oraz krzyż żywiołów. Na poziomie ezoterycznym oznacza to zdolność ludzkiej świadomości do organizowania, i zarządzanie światem materii. Omawiając zakres władzy archanioła Sachiela, dorównującego planecie Jowisz, włada on sprawami politycznymi i prawnymi. Przez pradawne skojarzenia ze starożytnymi bogami nieba Sachiel jest także patronem władzy królewskiej. Polityka, prawo i monarchia, są to wszystko aspekty materialnej podstawy władzy rządzącej społeczeństwem. Działanie planety Jowisz ma zatem związek z utworzeniem i podtrzymaniem tej formacji, którą czasem nazywamy „establishment”. Mogłoby to wskazywać na ograniczenia nieomal dyktatorskie, ale Jowisz jest „dyktatorem życzliwym”, zainteresowanym powodzeniem swych poddanych. Mądry stary król rządzący ze współczuciem oraz mądrość doświadczenia miały wielkie znaczenie w społecznościach oddających hołd bogom nieba. Wiara w mądrego władcę przeniesiona została na cześć dla boskiego króla, który wobec ludzi reprezentował bogów nieba, na Ziemi. Jego wszechwładza ograniczona była przez to, że nierzadko był on małżonkiem Wielkiej Bogini Matki, której żeński wpływ hamował jego zapędy, tak by nie stał się krwiożerczym dyktatorem poświęcającym swych poddanych dla własnych zachcianek, ambicji i żądzy władzy. Tylko pod jej przewodnictwem i władzą mógł zostać królem, i rządzić krajem. Cechą przewodnią odzwierciedlającą brak surowości Jowisza jest rozwój. Wyraża się to w materialnej obfitości, będącej jednym z darów ofiarowanych tym, którzy przywołują Sachiela na pomoc. Tak jak władzą doczesną, Jowisz kieruje również rozwojem duchowym. Medytowanie tego aspektu planetarnej mocy Jowisza rozszerzy horyzonty intelektualne i duchowe maga. Wzywanie pomocy Jowisza otwiera nowe obszary świadomości i skłania maga do bardziej filozoficznego i tolerancyjnego stosunku dla poglądów innych osób. Wykorzystując te pozytywne energie mag spostrzega, że otworzy się przed nim świetlana przyszłość, jeśli tylko odważy się wykorzystać szanse oferowane przez Jowisza. nowe pomysły, lekkość, z jaką idzie się przez życie.

Wibracja dzisiejszego dnia zachęcać cię będzie do łagodności i wielkoduszności. Do wszystkich spraw podchodź z entuzjazmem i energią. Bez większych problemów powinieneś się komunikować z otoczeniem. Pamiętaj, że pozytywną filozofią możesz przezwyciężyć wszelkie przeszkody oraz próby dnia codziennego. Szczęście, wiara oraz wyobraźnia pomogą ci porozumieć się z innymi. Koncentracja i skupienie, przezwyciężenie powierzchowności pomogą ci osiągnąć zamierzony cel.

Wspaniałego czwartku!
Wasza Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/