Menu

Czar Voodoo – Bogini Erzulie

Luty 28, 2019 - Aktualności - Blog Wiedźmy
Czar Voodoo – Bogini Erzulie

Magia voodoo uchodzi za okrutną gdzie krew leje się strumieniami. Są jednak rytuały nie wymagające przelewania krwawicy własnej tudzież innych. Przykładem niechaj będzie czar haitańskiej bogini Erzulie.
Erzulie jest afrykańskim duchem miłości, zdrowia, powodzenia, perfum oraz kwiatów. Nosi trzy obrączki ślubne dla każdego ze swoich mężów – Damballah, Agwe oraz Ogoun. Jej symbolem jest serce, jej kolorami natomiast różowy, niebieski, biały oraz złoty. Jej ulubionymi ofiarami są perfumy, biżuteria, słodkie ciasta. Erzulie jest utożsamiana jako uczucie miłości i pasji, świadomej swego piękna, posiada jednak mroczną stronę; uważa się ją za zazdrosną oraz rozpuszczoną, a w poszczególnych kręgach nawet za leniwą. Poprzez rytualnych opętań może wstąpić zarówno w kobietę i mężczyznę, a wtedy obecni na ceremonii muszą zaspokajać jej potrzeby: gdy nie dostanie tego czego chce, płacze.

Rytuał Erzulie.
Spal garść suszonych płatków czerwonej róży, uzyskany popiół zmieszaj ze szczyptą piasku z dna wody (morza, jeziora lub rzeki) dodaj odrobinę startego/rozdrobionego korzennika lekarskiego oraz szczyptę konsekrowanej wcześniej soli. Tak otrzymamy proszek miłości.
W noc pełniową zrób z wosku lub drewna figurkę mężczyzny/kobiety – pamiętając o charakterystycznych kształtach, w przypadku kobiety – piersi, w przypadku mężczyzny – fallus. Obwiąż figurkę satynową wstążką lub sznurkiem konopnym i obsyp ją proszkiem miłości. Połóż ją na środku stołu rytualnego a dookoła niej zapal 9 białych świec. Wpatrując się w figurkę poproś o błogosławieństwo miłości boginię Erzulie  i wyobraź sobie przyszłego ukochanego/ukochaną. Gdy świece się wypalą, zakop figurkę w ziemi, tak aby nikt jej nie widział. Możesz to zrobi w przydomowym ogródku lub w doniczce i trzymać ja w domu. Pamiętaj, że gdy już spotkasz tego, który jest ci przeznaczony/na, wystarczy wykopać figurkę i odwiązać wstążkę, byś mogła/mógł czerpać z dobrodziejstw tej relacji.