Menu

Prognoza na piątek- 1.03.2019

Luty 28, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na piątek- 1.03.2019

Wschód słońca: 6:23
Zachód słońca: 17:13
Dzień trwa 10 godz. 50 min
Znak zodiaku urodzonych 1 marca to Ryby
Faza Księżyca: Trzecia kwadra IV faza
Najbliższy nów: 6 marzec
Najbliższa pełnia: 21 marca
60 dzień roku, do końca pozostaje 305 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostaje 18 dni

Tranzyt planet w dniu dzisiejszym to Wenus kwadratura Uran.
Kwadratura nie jest harmonijnym aspektem, a zatem wszelkie tranzyty tego typu będą dość gwałtowne. Tranzyt dzisiejszego dnia może przynieść kapryśne uczucia. Niejednoznaczne, nagłe sympatie i antypatie. Osobisty magnetyzm. Dziwaczne uczucia (związki). Niezwykły styl. Elektryzujący urok osobisty. Pociąg do niezwykłości. Dziwne upodobania w miłości. Pociąg do niezwykłych ludzi i rzeczy. Pociąg do niekonwencjonalnych romansów. Potrzeba przestrzeni w związku. Konieczność zachowania wolności osobistej w związku. Chłód w relacjach. Pociąg do nauki i technologii. Oryginalne spojrzenie na miłość. Oryginalne podejście do piękna. Niezwykłe, postępowe pomysły dotyczące pojęcia piękna i atrakcyjności. Czyli czeka nas dzień bardzo ekstrawertyczny, gdzie możemy popadać z jednej skrajności w drugą:-)

Księżyc wciąż przebywa w znaku Koziorożca.
Może zatem wystąpić skłonność do ukrywania prawdziwych uczuć. Przez to możesz sprawiać wrażenie osoby dość chłodnej i zamkniętej w sobie. Wrażenie to jest nieraz mylne, jednak wiedzą o tym tylko osoby, które Cię dobrze poznają i zdobędą Twoje zaufanie. Zapewne w dość wczesnym wieku życie nauczyło Cię, że trzeba być twardym, kompetentnym i odpowiedzialnym, natomiast to, co czujesz, jest mniej ważne i lepiej zachować to dla siebie – zwłaszcza że boisz się, by ktoś tego nie wykorzystał przeciwko Tobie. Czasem przejawiasz wręcz lęk przed odczuwaniem – wolisz się nie angażować w cokolwiek, byle nie być zależnym od innych i nie okazać słabości. Bardzo możliwe, że w trakcie wychowania wpojono Ci wielką ambicję i dużo od Ciebie wymagano. Poczucie bezpieczeństwa osiągasz przez zdobywanie wysokiego stanowiska lub świadomość, że Twoje kompetencje są doceniane. Praca może stać się źródłem Twojej dumy, celem Twojego życia, a nawet nałogiem, np. gdy zaczynasz w nią uciekać, byle nie zająć się swoimi emocjami i życiem prywatnym.

W tradycji nordyckiej piątkiem włada najprawdopodobniej Frigg.
Co do piątku – nie ma zgodności, skąd wzięła się nazwa. Niektórzy twierdzą, że od imienia żony Odyna – Frigg. Inni z kolei, że nazwa ta wywodzić się może od imienia bogini Frei, odpowiedzialnej za miłość i płodność. Idąc poprzednim tokiem rozumowania można stwierdzić, że o Freję chodzi na pewno. W języku łacińskim piątek to dies Veneris, czyli dzień Wenus. Rzymska Wenus utożsamiana jest z grecką Afrodytą, co dalszego tłumaczenia nie potrzebuje.

Przed nami weekend, życzę Wam kochani aby przyniósł prawdziwą wiosnę, nie tylko w materii, ale również w waszych sercach.
Wspaniałości!
Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/