Menu

Prognoza na czwartek -7.03.2019

Marzec 6, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na czwartek -7.03.2019

Wschód słońca: 6:10
Zachód słońca: 17:24
Dzień trwa 11 godz. 14 min
Znak zodiaku urodzonych 7 marca to Ryby
Księżyc w znaku Ryb do 20:08, od 21:27 w znaku Barana
Faza Księżyca: Pierwsza kwadra, faza pierwsza, pierwszy sekstyl
Najbliższa pełnia: 21 marca (cz.)
66 dzień roku, do końca pozostaje 299 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostają 12 dni

Faza pierwsza pojawia się po nowiu i pozostaje na niebie około 7 nocy. To najlepszy czas na rytuały związane ze wzrostem, polepszeniem i rewitalizacją. Dobrze działają rytuały na wprowadzenie zgody, połączenie przyjaciół, tworzenie sojuszy, zapewnienie ekonomicznej i finansowej prosperity. To najlepszy czas na zmianę pracy.Rosnący Księżyc wspomaga czary wprowadzający harmonię w rodzinie. Dobry czas na rozpoczynanie nowych spraw i projektów. W tej fazie będzie nam zdecydowanie łatwiej przyciągnąć to o czym marzymy. To czas, kiedy wzrasta również nasza duchowa energia i wewnętrzna moc wzmagająca przeczucia, postrzeganie poza zmysłowe. W tym okresie, częściej niż zwykle możemy doświadczać proroczych snów.
Pierwsze 4 noce po nowiu to tak zwany pierwszy sekstyl, przynoszący korzyści w postaci możliwości wykazania się swoimi zdolnościami na najróżniejszych polach. Wykorzystaj zatem ten czas mądrze, aby nie zaprzepaścić danych Ci szans.
Pierwszy sekstyl w sposób szczególny kojarzy mi się z tarotowymi asami, które są szansami, możliwościami, ale nic pewnym, gdyż tylko od nas samych zależny czy i w jaki sposób wykorzystamy potencjał dany nam w energiach.
Pierwszy dzień po nowiu przez wielu uważany jest jeszcze okresem około nowiowym, który energetycznie nie jest do końca spójnym, bo jeszcze energie księżyca ubywającego mogą oddziaływać. Dlatego dziś jeszcze należy się uzbroić w cierpliwość, lub poodcinać, dokończyć stare sprawy, tak by od jutrzejszego dnia móc w pełni korzystać z nowego cyklu Księżyca.

Tranzyty planetarne w dniu dzisiejszym:
01:59 koniunkcja Słońca z Neptunem – odsunięcie się na boczny tor, rozwój życia duchowego, niejasności i nieporozumienia w życiu osobistym i zawodowym, czas sprzyjający twórczości artystycznej i zainteresowaniom ezoterycznym, odłożenie na bok spraw dotyczących problemów bytowych.
6:36 kwadratura Księżyca z Jowiszem – psychiczne zagubienie, nieostrożne zachowanie skutkujące pogorszeniem stanu kontaktów towarzyskich, niefortunne wykorzystanie posiadanej wiedzy, nieumyślne zdradzenie poufnych informacji.
06:41 sekstyl Księżyca z Plutonem – rozwój psychiczny, panowanie nad emocjami, dobre wykorzystywanie intuicji, porządkowanie spraw rodzinnych.
20:08 koniunkcja Księżyca z Merkurym – Uzyskanie ważnych informacji w kwestiach uczuciowych, pozwalających na obiektywną ocenę własnego nastawienia, oraz odnalezienie sposobu na dogadanie się i uniknięcie niepotrzebnych problemów.

Od 20:08 do 21:27, będziemy pod wpływem próżnego przebiegu Księżyca, więc tradycyjnie przypominam – w tym czasie nie czynimy.

Dzisiejszym dniem opiekuj się Zadkiel.
Archanioł Zadkiel, to jeden z Najpotężniejszych Archaniołów, tworzących Siedem Promieni Oświecenia. Znany jest jako Strażnik Wtajemniczenia, energii wszelkich zmian i powiązań karmicznych. Jego imię pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza dosłownie Prawość Boga, Sędzia Boży. Tłumaczone jest także jako Łaska Boga oraz Boski Pocieszyciel. Zadkiel jest uosobieniem Boskiej Dobroci oraz Boskiego Miłosierdzia. To on stoi na straży Boskiego Porządku i wszystkich Boskich Praw. To najwyższy duchowy nauczyciel, pełen cierpliwości, miłości, sprawiedliwości. Z wielką życzliwością dzieli się swoją wiedzą. Otacza szczególną opieką wszystkich tych, którzy kroczą drogą rozwoju duchowego. Uaktywniając nam czakrę Trzeciego Oka, pomaga otworzyć się na starą wiedzę, na szersze postrzeganie. Uruchamia naszą intuicję. W jego anielskiej energii poczujemy się zaopiekowani, stanowi bowiem potężną ochronę od pierwszego kroku, jaki wykonamy na ścieżce rozwoju duchowego. Aurę Archanioła Zadkiela przenika kolor indygo i subtelny fiolet, przyprószony delikatnymi, srebrnymi akcentami. To energia transformacji duchowej i wybaczania, ponieważ ten Archanioł ma moc przemieniania zła w dobro. Kiedy jesteś na życiowym zakręcie i wydaje Ci się, że znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia, poproś Zadkiela, aby pomógł Ci zajrzeć w głąb siebie i znaleźć wszystkie sposoby oraz najlepsze rozwiązania. I nie bądź zdziwiony, jeśli nagle okaże się, że wszystkie wyjścia są w zasięgu Twojej ręki, a Ty masz dostęp do całej mądrości wszechświata, choć do tej chwili nie miałeś o tym pojęcia. Tak działa Archanioł do zadań specjalnych – Zadkiel. Z całą subtelnością swojej anielskiej energii nakierowuje nas na wiedzę, która jest nam potrzebna w określonym momencie naszego życia, w naszym Tu i Teraz. Odpowiedź na nasze pytanie możemy znaleźć na bilbordzie albo usłyszeć w czasie banalnej rozmowy z koleżanką. Innym razem rozwiązanie podsunie nam w czasie snu lub w czasie wizji czy też medytacji. Kiedy zdecydowałeś się kroczyć ścieżką rozwoju osobistego, to wiedz, że subtelnie otula Cię swoim skrzydłem sam Zadkiel. Ten Archanioł pomoże nam również, kiedy chcemy nauczyć się arcytrudnej sztuki wybaczania. Możemy zawsze liczyć na jego mądre podpowiedzi, co do tego jak wybaczyć innym i sobie. Kiedy bliska osoba wyrządziła nam dużo złego i bardzo tego żałuje, a my mamy problem z przyjęciem jej żalu za wyrządzoną krzywdę oraz szczerym przyjęciem przeprosin, wezwijmy na pomoc Zadkiela, a on wesprze nas w przebaczeniu. Pomoże również w naprawieniu krzywd wyrządzonych w tego typu sytuacjach.
Zadkiel jest Aniołem Solarnym (karmicznym). Znaczy to, że pomaga swoim podopiecznym realizować plan karmiczny, mający na celu osiągniecie przez dusze oczyszczenia. Energia Jego fioletowego płomienia pomaga przeciąć więzy przeszłości, wypalić negatywne energie i przemieniać karmę przez doświadczenia Duszy w kolejnych wcieleniach. Kiedy okazuje się, że przeszłość mocno zaznacza się w naszej teraźniejszości i że nie możemy się od niej uwolnić, powierzmy sprawy Zadkielowi.
Archanioł Zadkiel oczyszcza nasze myśli z lęków i rozpala w nas Światło Boskiej Miłości. Dzięki niemu pozbywamy się negatywnych myśli, które zaburzają nam obiektywne spojrzenie na innych ludzi, na wydarzenia, na nas samych. Oczyszczenie z negatywnych, często zupełnie niepotrzebnych myśli pozwala wyciszyć nasz umysł, a to z kolei powoduje spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość z pozycji naszego serca. A serce to przecież Miłość Bezwarunkowa – z nią nie ma już rzeczy niemożliwych! Takiej jasności myśli i harmonii w głowie potrzebują uczniowie, studenci w czasie egzaminów. Fioletowy Archanioł pozbawi ich lęku przed egzaminami, wzmocni skupienie i uwolni od natłoku myśli. Dlatego to właśnie nimi, z czułością anielskiego ojca, opiekuje się Zadkiel. Wzmacnia w nas prawdę, że jesteśmy kowalami własnego losu. Przypomina, że tylko od nas samych zależy czy osiągniemy w życiu radość, spełnienie, wolność i harmonię. Z jego pomocą zaczniemy dostrzegać prawdziwy sens naszego życia, nowe, nieznane możliwości, poznamy cel naszego wcielenia i zadania z jakimi przyszliśmy na ten świat. Zadkiel uzdrawia również nasze ciało, poprzez oczyszczenie naszych myśli, które są sprawcami naszych dolegliwości.

Czwartkiem włada Jowisz, który sprzyja rytuałom związanych z energia prosperity. Symbolem energii planetarnej Jowisza jest subtelna postać półokręgu, obrazu ludzkiego umysłu oraz krzyż żywiołów. Na poziomie ezoterycznym oznacza to zdolność ludzkiej świadomości do organizowania, i zarządzanie światem materii. Omawiając zakres władzy archanioła Sachiela, dorównującego planecie Jowisz, włada on sprawami politycznymi i prawnymi. Przez pradawne skojarzenia ze starożytnymi bogami nieba Sachiel jest także patronem władzy królewskiej. Polityka, prawo i monarchia, są to wszystko aspekty materialnej podstawy władzy rządzącej społeczeństwem. Działanie planety Jowisz ma zatem związek z utworzeniem i podtrzymaniem tej formacji, którą czasem nazywamy „establishment”. Mogłoby to wskazywać na ograniczenia nieomal dyktatorskie, ale Jowisz jest „dyktatorem życzliwym”, zainteresowanym powodzeniem swych poddanych. Mądry stary król rządzący ze współczuciem oraz mądrość doświadczenia miały wielkie znaczenie w społecznościach oddających hołd bogom nieba. Wiara w mądrego władcę przeniesiona została na cześć dla boskiego króla, który wobec ludzi reprezentował bogów nieba, na Ziemi. Jego wszechwładza ograniczona była przez to, że nierzadko był on małżonkiem Wielkiej Bogini Matki, której żeński wpływ hamował jego zapędy, tak by nie stał się krwiożerczym dyktatorem poświęcającym swych poddanych dla własnych zachcianek, ambicji i żądzy władzy. Tylko pod jej przewodnictwem i władzą mógł zostać królem, i rządzić krajem. Cechą przewodnią odzwierciedlającą brak surowości Jowisza jest rozwój. Wyraża się to w materialnej obfitości, będącej jednym z darów ofiarowanych tym, którzy przywołują Sachiela na pomoc. Tak jak władzą doczesną, Jowisz kieruje również rozwojem duchowym. Medytowanie tego aspektu planetarnej mocy Jowisza rozszerzy horyzonty intelektualne i duchowe maga. Wzywanie pomocy Jowisza otwiera nowe obszary świadomości i skłania maga do bardziej filozoficznego i tolerancyjnego stosunku dla poglądów innych osób. Wykorzystując te pozytywne energie mag spostrzega, że otworzy się przed nim świetlana przyszłość, jeśli tylko odważy się wykorzystać szanse oferowane przez Jowisza. nowe pomysły, lekkość, z jaką idzie się przez życie.

Buziaki i serdeczności czwartkowe!
Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/