Menu

Prognoza na wtorek – 12.03.2019

Marzec 11, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na wtorek – 12.03.2019

Wschód słońca: 5:58
Zachód słońca: 17:33
Dzień trwa 11 godz. 35 min
Znak zodiaku urodzonych 12 marca to Ryby
Księżyc w znaku Byka i Bliźniąt (od 16:47)
Faza Księżyca: Pierwsza kwadra faza druga
Najbliższa pełnia: 21 marca
Najbliższy nów : 5 kwietnia
71 dzień roku, do końca pozostaje 294 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostaje 7 dni

Pierwsza kwadra fazy drugiej trwa od 8 do 15 dnia miesiąca księżycowego i kończy się pełnią. Związana jest z żywiołem Wody i odpowiada okresowi słonecznego lata. Jest to najlepszy czas na zamianę pracy, podróże i publiczne wystąpienia. Druga faza rozpoczyna się w dniu kiedy oświetlona część zajmuje równo połowę srebrnego dysku. Energia organizmu wciąż rośnie, stajemy się silniejsi, bardziej aktywni i emocjonalni. Siły życiowe zbliżają się powoli do swojego ekstremum. To czas, kiedy doskonale sprawdzają się rytuały uzdrawiające. Dobrze w tym czasie sadzić i przesadzać rośliny. W tym okresie mogą pojawić się silne napięcia emocjonalne. To czas kiedy potrzebujemy bardziej niż zwykle komfortu psychicznego, dlatego możemy być bardziej drażliwi, zwłaszcza jeśli chodzi o obojętność emocjonalną ludzi w naszym otoczeniu.
Faza druga to idealny czas na rytuały ochronne, zapewniające szczęście i bezpieczeństwo w podróży, a także te, które mają na celu przyciągnięcie do naszego życia pozytywnych zamian, nowych możliwości, owocnych przyjaźni czy pomocnych ludzi.

Księżyc w znaku Byka nastraja spokojem i opanowaniem, które może przerodzić się w lenistwo i upór. Sprawy materialne są dziś uznawane za wyjątkowo ważne – motywacja finansowa sprawia, że skłonni jesteśmy do wysiłku. Chcemy też otoczyć się luksusem. Sklepy, restauracje, salony kosmetyczne notują dziś większe obroty. Podczas dyskusji trudno jest zmienić zdanie, unikamy przedsięwzięć wymagających ryzyka. Dzień sprzyja przyjęciom, naradom finansowym, wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Co przyniosą nam tranzyty planet w dniu dzisiejszym?
00:13 sekstyl Księżyca ze Słońcem – dobre samopoczucie, chwila odpoczynku, pozytywne myśli.
03:13 trygon Księżyca z Plutonem – drobne sukcesy w sprawach uczuciowych, zadowolenie z wyników w samodoskonaleniu i pracy nad sobą.
10:30 sekstyl Księżyca z Merkurym – dobry trop, trafne podejrzenia, mądre postanowienia.

Od 10:30 do 16:47 będziemy mieć do czynienia z próżnym przebiegiem Księżyca. O 10:30, Księżyc opuści znak Byka, a w kolejny znak wejdzie dopiero o 16:47 (w Bliźnięta). W tym czasie najlepiej powstrzymać się od czynienia, podpisywania ważnych dokumentów i umów, gdyż efekty mogą być nieprzewidywalne w skutkach.

Dziś obchodzimy nietypowe święto – Światowy Dzień Drzemki w Pracy.
Nie od dziś wiadomo, że mała drzemka w pracy może bardzo pozytywnie wpłynąć na wydajność pracownika! Jak się okazuje w wielu krajach świata tego typu zachowanie jest wręcz pożądane. Niektórzy pracodawcy zapewniają swoim podwładnym nawet niewielkie “noclegownie”, by mogli wypocząć. Być może spowodowane jest to kończącą się zimą i nadchodzącą jednocześnie wiosną? Szara aura za oknem nie zawsze zachęca do maksymalnej wydajności i często jesteśmy po prostu senni.
Nawet niewielka drzemka, może sprawić, że wzrasta nam poziom koncentracji, zapał do pracy i chęć do życia. Reagujemy szybciej na to, co dzieje się wokół i dajemy jasny sygnał w stronę szefostwa, że szczęśliwy i skupiony pracownik, to wydajny pracownik. Takie krótkie, piętnastominutowe drzemki przydają się również w redukcji stresu, poprawiają szybkość uczenia się i ogólnie są zdrowe. Regularne mogą sprawiać, że jesteśmy mniej podatni na różnego rodzaju choroby serca. Błoga chwila w postaci krótkiego snu, może okazać się niezastąpionym relaksem i poczuciem lepiej spędzonego dnia w pracy.

Buziaki i serdeczności posyłam!
Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/