Menu

Prognoza na piątek – 15.03.2019

Marzec 14, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na piątek – 15.03.2019

Wschód słońca: 5:51
Zachód słońca: 17:38
Dzień trwa 11 godz. 47 min
Znak zodiaku urodzonych 15 marca to Ryby
Księżyc w znaku Raka
Faza Księżyca: Pierwsza kwadra faza druga
Najbliższa pełnia: 21 marca
Najbliższy nów : 5 kwietnia
74 dzień roku, do końca pozostaje 291 dni
Do końca astronomicznej zimy pozostają 4 dni

Księżyc w znaku Raka Księżyc nastraja troską o bezpieczeństwo – tak swoje, jak i rodziny. Przedsięwzięcia wymagające ryzyka, wyjazdu czy bezpośredniej odmowy napotykają dzisiaj na opór. Refleksja nad przeszłością, emocje i uczucia są dzisiaj bardzo ważne. Możemy być nadmiernie sentymentalni i opiekuńczy. Urazy doznane dzisiaj są głębokie i trudne do zapomnienia. Dzień sprzyja psychologom, wychowawcom, kucharzom. Niechęć do zebrań towarzyskich powoduje, że chętnie poświęcamy się życiu rodzinnemu.

Co nam przyniosą dzisiejsze tranzyty planetarne?
02.47 koniunkcja Słońca z Merkury – obmyślanie najlepszej strategii działania, systematyzowanie problemów. To z całą pewnością czas, kiedy logiczne i racjonalne myślenie powinno wziąć górę. Możemy mieć większe zapotrzebowanie na wiedzę wszelaką a nasza wnikliwość w dany temat może być wręcz uciążliwa dla innych. Być może będziemy mieć możliwość zabłysnąć na szerszym polu lub granie wykorzystując swoja wiedzę i intelekt.

Między 13 a 20 marca obchodzony jest Wiosenny Tydzień Jarowita.
Nasi słowiańscy przodkowie śpiewali pieśni pochwalne, czyścili chaty, czcili wodę, palili stosy na wzgórzach i malowali jaja, by celebrować odradzające się życie.
Modły do Słońca-Jaryły, wieśnianki, korowody, taniec „Żuczek”, oprowadza się Jaryłę – chłopca w świątecznej białej odzieży, śpiewa się Jaryle pieśni pochwalne.
Jaryło, Jaryła, Jaruna, Jarowit jest synem-córką Swąta-Światowida i Wspóry-Strąprzy lub Swąta i Głąbi-Powłoki. Jaryło jest bogiem płodności, zwiastuje zakończenie zimy i początek wiosny. Przedstawiany jest często jako bosy młodzieniec (rzadziej jako dziewczyna) na białym koniu. Jego atrybutami jest snop zboża w jednej ręce i ludzka głowa w drugiej. Ludzka głowa symbolizowała starego Jaryłę czyli stary rok, detronizował Go młody Jaryło uosabiający nowy rok.

Moc wspaniałości i pięknego weekendu mi mili:-)
Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/