Menu

Prognoza na wtorek – 19.03.2019

Marzec 18, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na wtorek – 19.03.2019

Wschód słońca: 5:42
Zachód słońca: 17:45
Dzień trwa 12 godz. 3 min
Znak zodiaku urodzonych 19 marca to Ryby
Księżyc w znaku Lwa i Panny (od godziny 2:41)
Faza Księżyca: Pierwsza kwadra faza druga
Najbliższa pełnia: 21 marca
Najbliższy nów : 5 kwietnia
78 dzień roku, do końca pozostaje 287 dni
Ostatni dzień astronomicznej zimy

Księżyc w znaku Panny nastraja troską o zdrowie, higienę, przyszłość. Powodzeniem cieszą się przedsięwzięcia oparte na wyliczeniach i mocnych ekonomicznie podstawach. Sztuka, intuicja, emocje i wizje nie są dziś w cenie. Zaznacza się tendencja do drobiazgowej analizy, a troska o szczegół może sprawić, że zgubimy z oczu całość przedsięwzięcia. Należy dziś uważać aby przesadną krytyką nie spowodować obrazy, a także unikać opowiadania o swoich chorobach i boleściach – możemy być nazbyt dosłowni. Dzień sprzyja finansistom, lekarzom i aptekarzom.
Należy dziś uważać, łatwo o zatrucia. Powodzeniem cieszą się potrawy ekologiczne i zdrowe, z naturalnych składników. Organizm domaga się soli. Dzień nie sprzyja emocjom – sucha analiza faktów popsuje każdą randkę. Należy unikać dyskusji – przerodzą się w sprzeczkę.

Co nam przyniosą dzisiejsze tranzyty planetarne?
03.39 trygon Księżyca z Uranem – szybkie rozwiązanie problemu, znalezienie drogi wyjścia z niecodziennej sytuacji.

Wibracja dzisiejszego dnia sprawi, że więcej cię będzie w wewnątrz niż na zewnątrz. Będzie ci to potrzebne by nabrać słusznego dystansu. Twoja duchowa i filozoficzna koncepcja życia będzie dziś dominować. Dziel się z innymi swoją wewnętrzną mądrością, gdyż dzięki temu będziesz bardziej świadomy własnych więzów z Wszechświatem. Komunikuj swoje myśli i emocje, dziel się nimi z innymi ludźmi. Dzięki temu unikniesz izolacji i samotności.

Wtorkiem opiekuje się Tyr w mitologii skandynawskiej był bogiem wojny, honoru i sprawiedliwości.
Tyr to syn Hymira, bóg wojny, walki i siły, a także honoru, prawa, sprawiedliwości. Zwany był „jednorękim”, gdyż stracił rękę podczas próby poskromienia wilka Fenrira. Bogowie, zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowi ten potwór, poprosili krasnoludy o sporządzenie cienkiej i delikatnej sieci, do założenia której starali się podstępem nakłonić Fenrira. Wilk pozwolił sobie nałożyć sieć pod warunkiem, że jeden z bogów włoży dłoń do jego pyska. Gdy odkrył, że wpadł w pułapkę, odgryzł dłoń Tyra, ponieważ to właśnie on przyjął ryzykowny zakład. Uważa się, że Tyr pierwotnie pełnił rolę bóstwa naczelnego, którą stracił później na rzecz Odyna. Jego kult nie był w późniejszym okresie silny, jego przejawami były jedynie modlitwy kierowane do niego przed bitwą. Uważano go za personifikację nieba. Gdy nadejdzie Ragnarök, Tyr będzie walczył z Garmem, psem bogini Hel. W wyniku tej walki zabiją się obaj nawzajem. Tyrowi jest poświęcona runa Towaz o kształcie przypominającym dzidę, którą zwyczajowo umieszczano na głowni miecza. Symbolem tym posługiwano się w nazistowskich Niemczech, nadając mu nowe ideologiczne znaczenie. Po II wojnie światowej runa Tiwaz była wykorzystywana przez ugrupowania rasistowskie.

Wyrocznia ogólna na dziś:
Będziesz w okresie zmian szeroko rozumianych. Wchodzisz w nowy etap gdzie dokona się ważny dla Ciebie przełom. Wszystko w Twoim życiu będzie Ci przypominać o cykliczności zmian. To prawo przypływu i odpływu, radości i smutku, bogactwa i biedy. Poddanie się zmianom o których pisałam nie jest ewentualnością a koniecznością. W ostatecznym rozrachunku zmiany będą dla Ciebie dobre i zaowocują w korzystny sposób.
Przestań więc walczyć z wiatrakami, przyjmuj z pokorą i wdzięcznością wszystko co otrzymujesz. Musisz zrozumieć , że nie na wszystko masz realny wpływ. Niektóre problemy przychodzą jako lekcja karmiczna, trzeba ją przerobić. w innym przypadku będziemy się kręcić bez celowo w kółko.
Bądź cierpliwa i korzystaj z dobrych rad. Możesz się poczuć momentami zdezorientowana, ale taki bywa los czasem łagodny a czasem kapryśny.

Wspaniałości wtorkowych!
Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/