Menu

Prognoza na czwartek – 21.03.2019 – finał Sabatu Ostara

Marzec 20, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na czwartek – 21.03.2019 – finał Sabatu Ostara

Wschód słońca: 5:37
Zachód słońca: 17:48
Dzień trwa 12 godz. 11 min
Znak zodiaku urodzonych 21 marca to Baran
Faza Księżyca: Pełnia
Księżyc w znaku Panny i Wagi (od 2:27)
Najbliższy nów : 5 kwietnia
Próżny przebieg Księżyca do 2:27
80 dzień roku, do końca pozostaje 285 dni
Do końca astronomicznej wiosny pozostaje 91 dni

Księżyc w znaku Wagi nastraja optymizmem, radością i chęcią uczestniczenia z spotkaniach towarzyskich. Sprawy dotyczące grupy czy społeczności stają się ważne, unikamy samotności. Rola zdania i opinii innych wzrasta. Ludzie nastawieni się przyjacielsko i ugodowo, możemy mieć problemy z odmówieniem czy przekazaniem negatywnych treści. Dyplomacja, takt i dobre wychowanie stają się bardzo ważne. Dzień sprzyja związkom, umowom – tak służbowym, jak i osobistym. Mediacje i negocjacje przyniosą dobre rezultaty. Intelektualiści i artyści odniosą sukcesy.Czas odpowiedni na randkę czy pierwszą wizytę. Duża rola uczuć, harmonii, wzajemna delikatność sprzyjają romantycznym uniesieniom.

Co przyniosą nam tranzyty planetarne w dniu dzisiejszym?
02.42 opozycja Księżyca ze Słońcem – Decydujące rozstrzygnięcie, nerwowy nastrój, irytacja i znużenie.
02.42 kwadratura Wenus z Marsem – Przeszkody na drodze realizacji ambitnych pomysłów, ingerencja osób postronnych w sprawy osobiste, problemy partnerskie, komplikacje w życiu osobistym.
15.16 sekstyl Wenus z Jowiszem – Miło spędzone chwile, wzbudzenie zainteresowania swoją osobą.

Początek dnia może przynieść sporo nerwowości, maja na to wpływ tranzyty planetarne jak i również pełnia Księżyca. Popołudnie powinno już upłynąć w spokoju, wytchnieniu. Każda pełnia przynosi sporo napięć, możemy się czuć przebodźcowani i teraz najlepiej nie podejmować istotnych decyzji w swoim życiu, unikać zwad gdyż napieta atmosfera niczego dobrego ze sobą nie przyniesie.

Dziś świętujemy finał sabatu Ostara.
Nazwa „Ostara” pochodzi od imienia saksońskiej bogini płodności Eastre. Bogini w dzień wiosennego przesilenia proszono o zesłanie szczęścia i zdrowia. Jej najważniejsze atrybuty to zając i jajko, które w tradycji chrześcijańskiej stały się symbolami Wielkanocy.
Jak obchodzić Ostarę?
• Wysprzątany dom ozdób wiosennymi kwiatami, a szczególnie sypialnię i pokój, gdzie pracujesz. Czerwone tulipany przywołają miłość, a żółte żonkile to symbol pieniędzy.
• Zapal dwie zielone świece na znak powitania nowej pory roku.
• Ugotuj jajka i poczęstuj nimi domowników na znak nadejścia wiosny.
• We wschodniej części domu schowaj kilka monet, żeby przywołały do ciebie większe pieniądze.
• Jeśli masz dzieci, poproś je, aby narysowały kolorowe i wesołe zajączki, elfy i wróżki, które towarzyszą nadchodzącej wiośnie. Rysunki powieś w kuchni, by przez wiosnę i lato przyciągały do domu zdrowie i dobrobyt.
Równonoc wiosenna to czas symbolicznego zwycięstwa dnia nad nocą, światła nad ciemnością, życia nad śmiercią i przede wszystkim wiosny nad zimą. To czas celebracji życia, radości i płodności. To właśnie wtedy przypada obchodzone od wieków święto solarne, jeden z czterech sabatów mniejszych – Ostara. Święto to nazywane jest także Alban Eiler (Światło Ziemi), Dniem Pani czy Festiwalem Drzew. U Słowian nosiło nazwę Święta Jaryły czy Jarego Święta.
W tym czasie dobrze jest zrezygnować z mięsa i spożywać tylko potrawy wegetariańskie. Ponieważ Ostara to Festiwal Drzew, nie może obejść się bez spaceru po lesie
Wybierzmy się w tym czasie na przechadzkę, słuchajmy śpiewu ptaków, przytulmy się do drzew, żeby poczuć ich energię.

Wszystkiego wspaniałego Wam kochani życzę w tym wyjątkowym dniu!
Abigail
Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/