Menu

Prognoza na czwartek – 9.05.2019

Maj 8, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na czwartek – 9.05.2019

Wschód słońca: 4:51
Zachód słońca: 20:13
Dzień trwa 15 godz. 22 min
Znak zodiaku urodzonych 9 maja to Byk
Faza Księżyca: Pierwsza faza
Najbliższa pełnia: 18 maja
Najbliższy nów: 3 czerwca
Księżyc w znaku Raka
129 dzień roku, do końca pozostaje 236 dni
Do końca astronomicznej wiosny pozostają 42 dni

Faza pierwsza pojawia się po nowiu i pozostaje na niebie około 7 nocy. To najlepszy czas na rytuały związane ze wzrostem, polepszeniem i rewitalizacją. Dobrze działają rytuały na wprowadzenie zgody, połączenie przyjaciół, tworzenie sojuszy, zapewnienie ekonomicznej i finansowej prosperity. To najlepszy czas na zmianę pracy.Rosnący Księżyc wspomaga czary wprowadzający harmonię w rodzinie. Dobry czas na rozpoczynanie nowych spraw i projektów. W tej fazie będzie nam zdecydowanie łatwiej przyciągnąć to o czym marzymy. To czas, kiedy wzrasta również nasza duchowa energia i wewnętrzna moc wzmagająca przeczucia, postrzeganie poza zmysłowe. W tym okresie, częściej niż zwykle możemy doświadczać proroczych snów.
Pierwsze 4 noce po nowiu to tak zwany pierwszy sekstyl, przynoszący korzyści w postaci możliwości wykazania się swoimi zdolnościami na najróżniejszych polach. Wykorzystaj zatem ten czas mądrze, aby nie zaprzepaścić danych Ci szans.
Pierwszy sekstyl w sposób szczególny kojarzy mi się z tarotowymi asami, które są szansami, możliwościami, ale nic pewnym, gdyż tylko od nas samych zależny czy i w jaki sposób wykorzystamy potencjał dany nam w energiach.
Pierwszy dzień po nowiu przez wielu uważany jest jeszcze okresem około nowiowym, który energetycznie nie jest do końca spójnym, bo jeszcze energie księżyca ubywającego mogą oddziaływać. Dlatego dziś jeszcze należy się uzbroić w cierpliwość, lub poodcinać, dokończyć stare sprawy, tak by od jutrzejszego dnia móc w pełni korzystać z nowego cyklu Księżyca.

Czwartkiem włada Jowisz, który sprzyja rytuałom związanych z energia prosperity. Symbolem energii planetarnej Jowisza jest subtelna postać półokręgu, obrazu ludzkiego umysłu oraz krzyż żywiołów. Na poziomie ezoterycznym oznacza to zdolność ludzkiej świadomości do organizowania, i zarządzanie światem materii. Omawiając zakres władzy archanioła Sachiela, dorównującego planecie Jowisz, włada on sprawami politycznymi i prawnymi. Przez pradawne skojarzenia ze starożytnymi bogami nieba Sachiel jest także patronem władzy królewskiej. Polityka, prawo i monarchia, są to wszystko aspekty materialnej podstawy władzy rządzącej społeczeństwem. Działanie planety Jowisz ma zatem związek z utworzeniem i podtrzymaniem tej formacji, którą czasem nazywamy „establishment”. Mogłoby to wskazywać na ograniczenia nieomal dyktatorskie, ale Jowisz jest „dyktatorem życzliwym”, zainteresowanym powodzeniem swych poddanych. Mądry stary król rządzący ze współczuciem oraz mądrość doświadczenia miały wielkie znaczenie w społecznościach oddających hołd bogom nieba. Wiara w mądrego władcę przeniesiona została na cześć dla boskiego króla, który wobec ludzi reprezentował bogów nieba, na Ziemi. Jego wszechwładza ograniczona była przez to, że nierzadko był on małżonkiem Wielkiej Bogini Matki, której żeński wpływ hamował jego zapędy, tak by nie stał się krwiożerczym dyktatorem poświęcającym swych poddanych dla własnych zachcianek, ambicji i żądzy władzy. Tylko pod jej przewodnictwem i władzą mógł zostać królem, i rządzić krajem. Cechą przewodnią odzwierciedlającą brak surowości Jowisza jest rozwój. Wyraża się to w materialnej obfitości, będącej jednym z darów ofiarowanych tym, którzy przywołują Sachiela na pomoc. Tak jak władzą doczesną, Jowisz kieruje również rozwojem duchowym. Medytowanie tego aspektu planetarnej mocy Jowisza rozszerzy horyzonty intelektualne i duchowe maga. Wzywanie pomocy Jowisza otwiera nowe obszary świadomości i skłania maga do bardziej filozoficznego i tolerancyjnego stosunku dla poglądów innych osób. Wykorzystując te pozytywne energie mag spostrzega, że otworzy się przed nim świetlana przyszłość, jeśli tylko odważy się wykorzystać szanse oferowane przez Jowisza. nowe pomysły, lekkość, z jaką idzie się przez życie.

Tranzyty planetarne w dniu dzisiejszym:
04.52 sekstyl Słońca z Neptunem – Odnalezienie sensu ostatnich wydarzeń, uspokojenie emocji, nastrój zadumy.
18.55 trygon Księżyca z Neptunem – Częściowe wyjaśnienie problemów, dobre przeczucia, psychiczny relaks.
18.55 trygon Wenus z Jowiszem – Dobra zabawa w przyjacielskim gronie, otrzymanie interesujących informacji.
19.19 kwadratura Wenus z Plutonem- Konfrontacja z silniejszym przeciwnikiem, konieczność wycofania się i przemyślenia dalszych kroków.
19.56 sekstyl Księżyca ze Słońcem – Dobre samopoczucie, chwila odpoczynku, pozytywne myśli.
22.44 opozycja Księżyca z Saturnem – Potrzeba zmierzenia się ze starymi problemami, ocenianie własnych sił i możliwości.

Księżyc w znaku Raka nastraja troską o bezpieczeństwo – tak swoje, jak i rodziny. Przedsięwzięcia wymagające ryzyka, wyjazdu czy bezpośredniej odmowy napotykają dzisiaj na opór. Refleksja nad przeszłością, emocje i uczucia są dzisiaj bardzo ważne. Możemy być nadmiernie sentymentalni i opiekuńczy. Urazy doznane dzisiaj są głębokie i trudne do zapomnienia. Dzień sprzyja psychologom, wychowawcom, kucharzom. Niechęć do zebrań towarzyskich powoduje, że chętnie poświęcamy się życiu rodzinnemu. Bezpieczeństwo jest dziś na pierwszym miejscu – ochrona swoich uczuć i rodziny jest bardzo ważna. Mamy ochotę troszczyć się o partnera – to idealny dzień na romantyczne, pełne wzruszeń spotkanie.

Wyrocznia tarota na dziś:
Najbliższy czas będzie raczej chłodny i wiatr w twarz będzie dmuchał cały czas. No cóż, jak konflikt to konflikt, nie unikaj go. Trzeba tylko zachować jasną głowę, reagować trzeźwo i z zimną krwią. Staraj się zbytnio nie angażować, przemysł swoją taktykę, a dyskusje prowadź bez emocji. Wtedy nawet z największego konfliktu możesz wyjść zwycięsko. A nawet jeśli konflikt zakończy się bez niczyjego tryumfu lub Ty poniesiesz porażkę, nie denerwuj się – w ostatecznym rezultacie to i tak będzie dla ciebie korzystne.
Wejrzyj w siebie! Zanim ostatecznie usuniesz pewne struktury myśli zasilające twój pojazd, musisz ostatecznie rozstrzygnąć, co jest zgodne z twoim życiowym planem, a co nie. Przede wszystkim ustal więc swoje najbliższe cele i życiowe zadania. Dopiero na tej drodze usuwaj wszystko, co cię hamuje lub ogranicza. Podczas planowania przyszłości istotne jest obudzenie uczuć, byś wiedział z całą pewnością, dokąd pragniesz podążyć, a czego chcesz uniknąć.

Wibracja dzisiejszego dnia:
Wibracja tego dnia przyniesie ci silną osobowość, upór, ambicję, energiczność i siłę woli. Cokolwiek się dziś wydarzy, będzie spektakularne. Energia dzisiejszego dnia przypomina nam, że pilność, pracowitość i zdyscyplinowanie pozwalają osiągnąć każdy cel i realizować nawet najbardziej ambitne projekty. Nie zapomnij o elastyczności i tolerancji. Zachowaj równowagę pomiędzy materią a duchową częścią siebie.

Wspaniałości moi mili.
Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/