Menu

Prognoza na piątek – 10.05.2019

Maj 9, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na piątek – 10.05.2019

Wschód słońca: 4:50
Zachód słońca: 20:14
Dzień trwa 15 godz. 24 min
Znak zodiaku urodzonych 10 maja to Byk
Faza Księżyca: Pierwsza faza
Najbliższa pełnia: 18 maja
Najbliższy nów: 3 czerwca
Księżyc w znaku: Raka i Lwa (od godz. 15.13)
130 dzień roku, do końca pozostaje 235 dni
Do końca astronomicznej wiosny pozostaje 41 dni

Aspekty Księżyca i planet w dniu dzisiejszym:
03.19 opozycja Księżyca z Plutonem – Świadomość własnych problemów emocjonalnych, gotowość do podjęcia nowych wyzwań.
04.05 kwadratura Księżyca z Wenus – Nieporozumienia partnerskie, rozmowy zakończone fiaskiem.
21.18 kwadratura Księżyca z Uranem – Napięcia psychiczne, nieprzewidziany rozwój sytuacji, nerwowość.

Przed nami trudy emocjonalnie piątek. Tranzyty planetarne będą mocno niekorzystnie wpływać na emocje, relacje. Dlatego w tym dniu lepiej nie podejmować ważnych decyzji czy istotnych rozmów, lepiej poczekać na leszy moment.
Piątkiem włada Wenus, magia tego dnia przyciągnie ukochaną osobę, pomaga w pracy nad związkiem. To dobry czas by dzięki zaklęciom i rytuałom odzyskać na nowo radość życia.Z uwagi jednak na niekorzystne aspekty, lepiej wstrzymać się od działań magicznych w tym zakresie, gdyż efekty mogą być mocno nieprzewidywalne w skutkach.
Wenus ma tę właściwość, że jest widoczna jedynie o dwóch porach dnia. Kiedy znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią, rozpoczyna się jej cykl. Najpierw będziemy mogli ją dostrzec na niebie przed wschodem Słońca. Taką Wenus nazywamy Gwiazdą Poranną lub Jutrzenką.
Wenus będzie wspierać umiejętność zjednywania sobie ludzi, współdziałania z innymi i dar rozładowywania konfliktów. To planeta o bardzo pozytywnych, łagodnych i kobiecych energiach. Wykorzystaj jej subtelny i matczyny charakter.

Od 04.05 do 15.13, będziemy pod wpływem próżnego Księżyca. Księżyc opuszcza znak Raka i wchodzi w znak Lwa. Astrologiczny Księżyc włada emocjami, naszym zachowaniem, codzienną rutyną. W trakcie pustego przebiegi tracimy możliwość kontrolowanego wpływu na rozwój spraw. Nie tylko powinniśmy w tym czasie zaniechać działań magicznych, ale również powstrzymać się od podpisywania ważnych umów, finalizacji projektów lub rozpoczynania nowych. Przy działaniach magicznych Księżyc nam sprzyjać nie będzie, a efekty rytuałów czynionych w tym okresie bywają chaotyczne i trudne do przewidzenia. Pusty kurs Księżyca to czas, w którym planety nie pomagają Księżycowi, który jest codziennym wyznacznikiem wydarzeń, aury dnia, naszego samopoczucia i codziennych zadań. Wszelkie sprawy gwałtownie zwalniają, trudno jest pracować w grupie, czujemy się nie na miejscu w wielu sytuacjach, a najczęściej po prostu nic nam się nie chce. W tym czasie sprawy tak jakby są zawieszone w próżni, trudno zrobić coś konkretnego, ani zmobilizować się do pracy. Trudno podjąć decyzję, ludzie są jakby przygaszeni i mało kontaktowi, trudno nawiązać nowe znajomości czy podtrzymać relacje. Spotkania zawodowe i biznesowe mogą przybrać nieoczekiwany obrót, a ustalenia sprzed godziny czy nawet kilku minut nagle mogą się zmienić lub zdezaktualizować. W miejscach publicznych, w których przeważnie tętni życie, w tym szczególnym monecie dnia gwar cichnie, ruch zamiera, klienci przestają przychodzić.

Jeśli planujemy drobne prace domowe lub wykonujemy zwykłe obowiązki, znajomość działania próżnego kursu Księżyca pozwoli nam uniknąć złości, frustracji i da nam większą efektywność pracy. Jeśli planujemy coś poważnego: podróż, spotkanie biznesowe, randkę, próżny kurs Księżyca może przewrócić nasze plany do góry nogami. Czego więc unikać?

1. Nie przeprowadzać poważnych projektów czy przedsięwzięć, które mają zmienić twoje życie, takich jak ważne rozmowy o pracę, pierwsze randki, podpisywanie umów, ślub, rozwód, ważne urzędowe sprawy, daleka podróż. Ich przebieg i rezultat mogą być nieprzewidywalne i niemile nas zaskoczyć lub po prostu za wcześnie się skończyć.

2. Unikać spotkań z nieznajomymi, ponieważ mogą nam wydawać się inni, niż naprawdę są, a nadzieje, jakie pokładaliśmy w poznaniu ich, mogą się nie zrealizować. Randki, rozmowy o pracę, nowe przyjaźnie, wizyty w urzędzie odbyte podczas próżnego kursu mają mniejsze szanse na powodzenie lub trwają bardzo krótko. Takie spotkania lub znajomości mogą się szybko i nieoczekiwanie zakończyć, a o kontynuację znajomości czy ponowne spotkanie jest potem bardzo trudno. Jeśli jednak ktoś chce się z nami umówić w tym czasie i upiera się przy terminie, który wypada podczas próżnego kursu Księżyca, też jest to znak, że ta znajomość nie będzie trwała lub owocna.

3. Zaczynanie nowej pracy czy przyjmowanie klientów, nowych zleceń podczas próżnego kursu Księżyca grozi nie wykonaniem dobrze zadania, sprawy komplikują się. Prosta z pozoru sprawa rozciąga się na jeden lub dwa dni.

4. Robienie zakupów podczas próżnego biegu Księżyca rozczarowują, kupujemy nie to, co zaplanowaliśmy, a nawet jest większe prawdopodobieństwo przeoczenia usterki czy wady produktu. Sprzedawcy też nie są mili i chętni do pomocy.
Co robić czas próżnego kursu Księżyca?

Pewne sprawy możemy jednak wykonywać mimo próżnego kursu Księżyca. Są to przede wszystkim działania rutynowe, nasze codzienne obowiązki i sprawy, które nie wymagają dużej ilości energii.

Z pozdrowieniami!

Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/