Menu

Prognoza na poniedziałek 13.05.2019

Maj 12, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na poniedziałek 13.05.2019

Wschód słońca: 4:45
Zachód słońca: 20:19
Dzień trwa 15 godz. 34 min
Znak zodiaku urodzonych 13 maja to Byk
Faza Księżyca: Pierwsza kwadra, faza druga
Najbliższa pełnia: 18 maja
Najbliższy nów: 3 czerwca
Księżyc w znaku Panny
133 dzień roku, do końca pozostaje 232 dni
Do końca astronomicznej wiosny pozostaje 38 dni

Księżyc nastraja troską o zdrowie, higienę, przyszłość. Powodzeniem cieszą się przedsięwzięcia oparte na wyliczeniach i mocnych ekonomicznie podstawach. Sztuka, intuicja, emocje i wizje nie są dziś w cenie. Zaznacza się tendencja do drobiazgowej analizy, a troska o szczegół może sprawić, że zgubimy z oczu całość przedsięwzięcia. Należy dziś uważać aby przesadną krytyką nie spowodować obrazy, a także unikać opowiadania o swoich chorobach i boleściach – możemy być nazbyt dosłowni. Dzień sprzyja finansistom, lekarzom i aptekarzom. Należy dziś uważać, łatwo o zatrucia. Powodzeniem cieszą się potrawy ekologiczne i zdrowe, z naturalnych składników. Organizm domaga się soli. Dzień nie sprzyja emocjom – sucha analiza faktów popsuje każdą randkę. Należy unikać dyskusji – przerodzą się w sprzeczkę.

Pierwsza kwadra (faza druga) rozpoczyna się w dniu, kiedy oświetlona część zajmuje równo połowę srebrnego dysku. Trwa od 8 do 15 dnia księżycowego, czyli do pełni. Energia naszych organizmów wciąż rośnie, stajemy się silniejsi, bardziej aktywni, bardziej emocjonalni.Siły życiowe powoli zbliżają się do swojego ekstremum. Faza druga jest odpowiednia na leczenia chorób żołądka, wątroby i jeśli. Wskazane jest w tym czasie sadzenie i przesadzanie roślin. To czas, w którym człowiek potrzybuje psychicznego komfortu i dlatego bardzo boleśnie przezywa obojętność i izolację. Faza druga związana jest z Zywuołem Wody i odpowiada okresowoi słonecznego lata. To idealny czas na zmianę pracę, podróże i publiczne wystąpienia.

Wtorkiem opiekuje się Tyr w mitologii skandynawskiej był bogiem wojny, honoru i sprawiedliwości.
Tyr to syn Hymira, bóg wojny, walki i siły, a także honoru, prawa, sprawiedliwości. Zwany był „jednorękim”, gdyż stracił rękę podczas próby poskromienia wilka Fenrira. Bogowie, zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowi ten potwór, poprosili krasnoludy o sporządzenie cienkiej i delikatnej sieci, do założenia której starali się podstępem nakłonić Fenrira. Wilk pozwolił sobie nałożyć sieć pod warunkiem, że jeden z bogów włoży dłoń do jego pyska. Gdy odkrył, że wpadł w pułapkę, odgryzł dłoń Tyra, ponieważ to właśnie on przyjął ryzykowny zakład. Uważa się, że Tyr pierwotnie pełnił rolę bóstwa naczelnego, którą stracił później na rzecz Odyna. Jego kult nie był w późniejszym okresie silny, jego przejawami były jedynie modlitwy kierowane do niego przed bitwą. Uważano go za personifikację nieba. Gdy nadejdzie Ragnarök, Tyr będzie walczył z Garmem, psem bogini Hel. W wyniku tej walki zabiją się obaj nawzajem. Tyrowi jest poświęcona runa Towaz o kształcie przypominającym dzidę, którą zwyczajowo umieszczano na głowni miecza. Symbolem tym posługiwano się w nazistowskich Niemczech, nadając mu nowe ideologiczne znaczenie. Po II wojnie światowej runa Tiwaz była wykorzystywana przez ugrupowania rasistowskie.

Tranzyty planetarne na dziś:
00.32 trygon Księżyca z Uranem – Szybkie rozwiązanie problemu, znalezienie drogi wyjścia z niecodziennej sytuacji.
16.47 trygon Księżyca z Merkurym – Ważne przemyślenia, pozytywny rozwój wydarzeń, rozwiązanie problemu.

Wyrocznia tarota na dziś:
ziś można coś w końcu rozpocząć. Nie musisz dłużej czekać. Skoncentruj się na swym celu i sprawdź raz jeszcze, czy “wszystko masz przy sobie”, czy nic ważnego nie zapomniałeś, by po drodze nagle nie uleciała z Ciebie energia. Jeśli natomiast nie stoisz na progu i nie myślisz o wymarszu, powinieneś czekać na sygnał i obserwować, na jaki tor skieruje Cię dzisiejszy dzień. cokolwiek by to nie było, będzie to dla Ciebie początek nowego etapu.
Zaryzykuj teraz wielki skok, wyrusz na przygodę. Ten czas zapowiada wiele obiecujących spraw. Pod jego koniec będziesz pewny siebie i niezależny. Jeśli chciałbyś osiągnąć swe cele, uniknąć duszącej ciasnoty lub przezwyciężyć osobiste przeszkody, już wkrótce usłyszysz strzał startowy. Udowodnij raz jeszcze swą siłę motywacji i jasności celu. Bez wahania, lecz skoncentrowany, skupiony i zdecydowany, zacznij działać. masz najlepsze szanse, by osiągnąć i urzeczywistnić swą wizję, która przyniesie nowe życie i wniesie pobudzający zapał w Twój dzień powszedni.

Wspaniałości poniedziałkowych!
Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/