Menu

Prognoza na środę – 15.05.2019

Maj 14, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na  środę – 15.05.2019

Wschód słońca: 4:41
Zachód słońca: 20:22
Dzień trwa 15 godz. 41 min
Znak zodiaku urodzonych 15 maja to Byk
Faza Księżyca: Pierwsza kwadra, faza druga
Najbliższa pełnia: 18 maja
Najbliższy nów: 3 czerwca
Księżyc w znaku Wagi
135 dzień roku, do końca pozostaje 230 dni
Do końca astronomicznej wiosny pozostaje 36 dni

Księżyc nastraja optymizmem, radością i chęcią uczestniczenia z spotkaniach towarzyskich. Sprawy dotyczące grupy czy społeczności stają się ważne, unikamy samotności. Rola zdania i opinii innych wzrasta. Ludzie nastawieni się przyjacielsko i ugodowo, możemy mieć problemy z odmówieniem czy przekazaniem negatywnych treści. Dyplomacja, takt i dobre wychowanie stają się bardzo ważne. Dzień sprzyja związkom, umowom – tak służbowym, jak i osobistym. Mediacje i negocjacje przyniosą dobre rezultaty. Intelektualiści i artyści odniosą sukcesy. Dzień odpowiedni na randkę czy pierwszą wizytę. Duża rola uczuć, harmonii, wzajemna delikatność sprzyjają romantycznym uniesieniom.

O 11.45 Wenus wkracza do znaku Byka. Bykom tak jak i Wagom patronuje ponętna Wenus, grecka Bogini Miłości. Eteryczna piękność, zsyłają miłość na śmiertelników. Władała roślinnością, często kojarzona z owocami i kwiatami (szczególnie różami) oraz rydwanem zaprzężonym w gołębie. Bogini miłości, płodności, ale także pożądania była przyczyną niejednego konfliktu zarówno wśród Bogów jak i śmiertelników; to ona obiecała Parysowi Helenę, co było bezpośrednią przyczyną Wojny Trojańskiej.
Kolorami Wenus są róż oraz ciepły żółty, symbolizują one wrażliwość, emocjonalność oraz płodność.
W swych pozytywnych aspektach Wenus obdarza osoby spod znaku Byka wrażliwością, ciepłem i macierzyństwem. Powoduje, że zodiakalne byki stają się strażnikami ogniska domowego, osobami, którym zależy na cieple domu rodzinnego. Wenus obdarza swych podopiecznych zamiłowaniem do sztuki, wrażliwością artystyczną, która nierzadko chowa się pod pozornie gruboskórnym bykiem.
W negatywnych aspektach swych wpływów Wenus obdarza zodiakalne byki skłonnością do intryg, prowokacji i manipulacji. Może powodować, że zapominają się w pogoni za prawdziwą miłością, koncentrując na tym całą swą energię. Sprawia, że Byki stają się niewierne, mają skłonności do zdrad, za bardzo skupiają się na swych emocjach.
Panom spod znaku Byka planeta opiekuńcza Wenus dodaje wrażliwości, łagodności oraz dążenia do harmonijnego związku, w skrajnych sytuacjach skłonność do szantaży emocjonalnych oraz egzaltacji.
Panie spod znaku Byka obdarzone są przez Wenus dużym ciepłem, wrażliwością oraz emocjonalnością. Niestety wyprowadzone z równowagi mają skłonności do zdrad oraz lubią wykorzystywać swoją seksualność, jako argument w konfrontacji z mężczyznami.

Od 11.37 do 23.25 trwać będzie pusty przebieg Księżyca. W tym czasie nie powinno się odprawiać żadnych rytuałów z uwagi na pusty przebieg księżyca. Księżyc opuszcza znak Koziorożca i wchodzi w znak Wodnika. Astrologiczny Księżyc włada emocjami, naszym zachowaniem, codzienną rutyną. W trakcie pustego przebiegi tracimy możliwość kontrolowanego wpływu na rozwój spraw. Nie tylko powinniśmy w tym czasie zaniechać działań magicznych, ale również powstrzymać się od podpisywania ważnych umów, finalizacji projektów lub rozpoczynania nowych. Przy działaniach magicznych Księżyc nam sprzyjać nie będzie, a efekty rytuałów czynionych w tym okresie bywają chaotyczne i trudne do przewidzenia. Pusty kurs Księżyca to czas, w którym planety nie pomagają Księżycowi, który jest codziennym wyznacznikiem wydarzeń, aury dnia, naszego samopoczucia i codziennych zadań. Wszelkie sprawy gwałtownie zwalniają, trudno jest pracować w grupie, czujemy się nie na miejscu w wielu sytuacjach, a najczęściej po prostu nic nam się nie chce. W tym czasie sprawy tak jakby są zawieszone w próżni, trudno zrobić coś konkretnego, ani zmobilizować się do pracy. Trudno podjąć decyzję, ludzie są jakby przygaszeni i mało kontaktowi, trudno nawiązać nowe znajomości czy podtrzymać relacje. Spotkania zawodowe i biznesowe mogą przybrać nieoczekiwany obrót, a ustalenia sprzed godziny czy nawet kilku minut nagle mogą się zmienić lub zdezaktualizować. W miejscach publicznych, w których przeważnie tętni życie, w tym szczególnym monecie dnia gwar cichnie, ruch zamiera, klienci przestają przychodzić.

Wyrocznia tarota na dziś:
Przesłanie dla Ciebie może być powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”, czyli moc ducha i ciała w jednym. Kiedy oba aspekty są ze sobą zharmonizowane człowiek tryska zdrowiem i energią, jest gotów do pokonania każdej przeszkody w życiu. Jego umysł i ciało stanowią tandem, któremu nic nie przeszkodzi bo ma wielki potencjał. W zdrowym ciele dobrze się czuje i działa zdrowy, sprawny, kreatywny umysł. Potęga łagodnej mądrości i dobroci może zwyciężyć siłę mocnych pięści i ciężkich słów. Znaczenie karty ma wiele aspektów; może się zdarzyć że przyjdzie nam zmierzyć się z czymś trudnym, nadszedł moment aby działać, bo wszystko w tej chwili zależy od nas, jest wielka szansa na powodzenie. Jednak często walka ta ma wymiar psychiczny i emocjonalny. Może się zdarzyć, że trzeba będzie komuś wybaczyć, współczuć, załagodzić sytuację, zapomnieć i zaakceptować odmienne potrzeby i racje innych. Wykazać się tolerancją i zrozumieniem. Z drugiej strony może właśnie przyszedł czas na zmierzenie się ze swoimi nałogami i walkę o dobre, zdrowe nawyki? Będąc konsekwentnym uprawiając sport, dbając o zdrową dietę i rozwój duchowy mamy szansę na krok w doskonaleniu siebie. Z kolei dysponując ogromną siłą ducha i potencjałem fizycznym, (mądrzy, zdrowi, atrakcyjni fizycznie) jesteśmy przykładem dla innych i możemy służyć im pomocą. Jeśli kogoś trapiła choroba teraz odzyska siły i pełnię zdrowia. W aspekcie miłosnym, dojrzałe uczucia i wielką namiętność, spełnienie seksualne.

Wibracja dzisiejszego dnia:
Nie powinieneś narzekać na brak wigoru i energii. W Twojej głowie narodzą się nowe genialne pomysły. Posłuchaj swojej intuicji bo będzie dla ciebie drogowskazem. Nie zabraknie odwagi i zuchwałości. Pamiętaj jednak by zrównoważyć względy emocjonalne.

Pozdrawiam ciepło!
Abigail

 

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/