Menu

Prognoza na poniedziałek – 20.05.2019

Maj 19, 2019 - Aktualności - Wiedźmie prognozy
Prognoza na poniedziałek – 20.05.2019

Wschód słońca: 4:34
Zachód słońca: 20:30
Dzień trwa 15 godz. 56 min
Znak zodiaku urodzonych 20 maja to Byk
Księżyc w znaku Strzelca
Faza Księżyca: faza III
Najbliższa pełnia: 17 czerwca
Najbliższy nów: 3 czerwca
140 dzień roku, do końca pozostaje 225 dni
Do końca astronomicznej wiosny pozostaje 31 dni
Próżny przebieg Księżyca od 19:04 do 9:56 dnia następnego

Faza trzecia Księżyca jest związana z żywiołem powietrza. Zaczyna na nas oddziaływać, kiedy tarcza Księżyca zaczyna się zmniejszać i trwa od 16 do 22 dnia księżycowego cyklu. Według słonecznego cyklu następuje właśnie jesień. Okres zrównoważonego działania i dojrzałości.To bardzo dobry czas na kończenie wcześniej rozpoczętych spraw. Nowe można rozpoczynać pod warunkiem, że mamy absolutna pewność, że zostaną zakończone przed nastaniem nowiu. W tym okresie możemy zaobserwować spadek apetytu, dlatego to idealny czas na wszelkiego rodzaju diety.
Wchodzimy w czas, w którym będziemy bardziej niż zwykle otwarci na otoczenie i chętniej będziemy wyrażać swoje opinie, nawiązywać nowe kontakty.
Łatwo jednak w tej fazie przecenić swoje siły. Może powstać efekt nadmiaru uczuć z błahych powodów, albo możemy nieadekwatnie postrzegać rzeczywistość.
To idealny czas na egzorcyzmy, odwracanie wszelakich zaklęć, a także usuwanie klątw, uroków, złego oka, złorzeczeń itp. W tym okresie najskuteczniej działają rytuały oczyszczające i ochronne. Kiedy Księżyca ubywa warto znaleźć czas, aby w spokoju i ciszy poprzyglądać się swoim emocjom. Taka podroż w głąb siebie pomóc ci może uporządkować i oczyścić zarówno umysł jak i duszę, przygotowując nas do kolejnego cyklu.
To idealny moment na odwrócenie złej passy, przepędzenie czegoś, odcięcie się, pozbycie się z naszego życia tego co dłużej już nam nie służy.

Księżyc nastraja optymizmem, radością i chęcią do działania. Pragnienia do przeżywania przygód, dalekich podróży i ekscytujących romansów stają się bardzo silne. Plany są dalekosiężne, a przedsięwzięcia mają wielki rozmach. Chętnie powołujemy się na rozległe znajomości, także z obcych krajów. Powodzeniem cieszą się sprawy wymagające niezależności i natychmiastowego działania. Prace drobiazgowe i wymagające koncentracji nużą. Należy uważać aby rozpoczęte sprawy miały podstawy materialne oraz unikać chwalenia się. Trudno dziś strzec sekretów. Dzień sprzyja nauce, religii, charytatywności oraz podróżom i reklamie.
Obietnice, wielkie emocje i chęć nawiązania romansów zapewniają powadzenie spotkań towarzyskich. Możemy mieć dziś ochotę wyłamać się z kulturowych schematów, silna jest tendencja do niezależności.

Aspekty planetarne w dniu dzisiejszym:
12.31 kwadratura Księżyca z Neptunem – Potrzeba uspokojenia emocji, zapanowania nad chaosem psychicznym i intelektualnym.
19.04 koniunkcja Księżyca z Jowiszem – Mądre rozwiązanie problemów, zdobycie cennych informacji.

Poniedziałkowi przewodzi Archanioł Gabriel – to wyjątkowo opiekuńczy anioł o macierzyńskiej naturze. Można się do niego zwracać o pomoc, gdy w życiu brakuje nam pozytywnej energii, odczuwasz stagnację i brakuje Ci radości życia.
Tym dniem włada Księżyc, a zatem szczególnie polecane są rytuału związane z domem i rodziną, opieką i ochroną. To również dobry czas dla jasnowidzów, lepiej niż zwykle dokonasz interpretacji snów. Polecane są rytuały związane z kobiecością i macierzyństwem. Księżyc silnie oddziałuje na wszystkie magiczne rytuały, postrzegany jako symbol wielkiej Bogini – kobiecej magii i żeńskiej energii. Jego energia powiązywana jest często z tajemnicą mroku, porami przypływu i odpływu, wyraża intuicję, psychiczną siłę umysłu, emocje i nastrój. Każe działanie magiczne winno być wykonywane zgodnie z fazą księżyca.

Wyrocznia na dziś:
Sporo spraw w najbliższym czasie może być owianych tajemnicą, możesz być pod ukrytymi wpływami kogoś lub czego. To czas, gdy warto poświęcić więcej uwagi swojemu wnętrzu, rozwoju duchowemu, być może będzie się trzeba czegoś nowego nauczyć.
Jakaś informacja jest przed nami ukrywana, albo dlatego, że nie jesteśmy gotowi ją przyjąć, albo nie jest odpowiedni czas. Czasem trzeba troszkę intensywniej zagłębić w jakiś temat, nie oceniając książki po okładce, bo może być to mylne w obie strony.
Twoja intuicja będzie pracować na wysokich obrotach, skorzystaj z niej w każde sytuacji gdy dopadają Cię wątpliwości. Słuchaj wewnętrznego głosu, rozwijaj w sobie moc duchową, intelekt. Pamiętaj, by podczas tego procesu nie uciekać w świat fantazji i iluzji, bo może umknąć Ci coś cennego co jest w Tu i w Teraz.
Jesteś na dobrej drodze, twoim przedsięwzięciom patronują głębokie siły na poziomie przeznaczenia. Działaj nie działając:-)

Wspaniałego tygodnia kochani!
Abigail

Materiały źródłowe: http://abigail-art.pl/2018/08/21/materialy-zrodlowe/